casiopea - cesty osobního rozvoje

Eva Kaňáková

 

Eva Kaňáková


Casiopea, s. r. o.
GSM 603 428 692

kanakova@casiopea.cz

Přihlášení k odběru newsletteru
captcha 
(zasílání newsletteru zdarma)

PUBLIKACE

Jak efektivně vést porady

Eva KNIHAKnihu vydalo nakladatelství Grada Publishing a.s. v roce 2008 pod ISBN: 978-80-247-1625-1, EAN: 9788024716251. 

Také máte dojem, že porady jsou "zbytečným mrháním času" či "nenasytným žroutem energie"? Přemýšlíte o tom, jak čas strávený na poradách nepromrhat, jak udělat z porad efektivní setkání , namísto nudné hodinky podřimování? Pak je příručka Jak efektivně vést porady určena právě Vám. Kniha Vás krok za krokem provede základními principy vedení porad, nabídne k tomuto procesu potřebné nástroje a poradí, jak zvládnout a přežít krizové situace, jak využít poradu k motivování, nastartování týmu a k prevenci "psychického vyhoření". 

e-book k zakoupení zde

tištěná forma je již vyprodána

 Reference publikace:

Eva Kaňáková: Jak ovládnout strach
Všem upřímně doporučuji Evinu knihu a kurzy „Jak efektivně vést porady“. Díky nim jsem změnila přístup nejen k poradám, ale k týmové komunikaci obecně.Výsledky jsou úžasné. Evě moc děkuji.“
Ivana Šabatová, konzultantka“

Recenze knihy Evy Kaňákové Jak vést efektivně porady:

Jedním z nejvýznamnějších faktorů ovlivňujících úspěšnost manažerské práce je schopnost komunikace. Úspěšný manažer musí být schopen získávat od svých spolupracovníků důležité podněty a poznatky, což je nutnou podmínkou pro jeho správné rozhodnutí. A aby toto rozhodnutí bylo spolupracovníky aktivně přijímáno a následně realizováno, opět ve velké míře závisí na jeho komunikačních schopnostech. Často se má za to, že tyto schopnosti jsou pouze věcí manažerova talentu či praxe. Ve skutečnosti však k rozvoji komunikace může významnou měrou přispět i teorie aplikovaná do metod a konkrétních postupů a zásad, které je možno si osvojit a řídící práci tak zlepšit. O tom se můžeme snadno přesvědčit, přečteme-li si knihu Evy Kaňákové Jak vést efektivně porady. Autorka se opírá nejen o teoretické a metodologické poznatky, které si osvojila díky specializovaným kurzům pořádaných prestižními institucemi, ale ve významné míře též o zobecnění vlastních praktických zkušeností co by úspěšného kouče, poradce a především moderátora porad realizovaných v celé řadě firem. Kniha čtenáře seznamuje se základními oblastmi komunikace a zejména pak s jejich využitím pro zvýšení kvality porad. Je psána jazykem pro praxi srozumitelným a čtivým. Neměla by v knihově žádného manažera chybět.

prof. Ing. Ladislav Blažek, CSc.
Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity

29. 11. 2016

 

     V různých etapách našeho rozvoje či kompetentnosti v daných oblastech, které od nás žádají, abychom je zvládli, potřebujeme různé způsoby, přístupy a nástroje. Musí odpovídat právě tomu stupni, na kterém se nacházíme. Koučovat tam, kde nemáme základy, resp. potřebujeme nejdřív získat přehled, „doučit“ se vědomosti a vyzkoušet dovednosti, nemá výsledky, stejně jako např. vzdělávat tam, kde potřebujeme hledat vlastní cesty. Knížka E.K. je cenná právě pro ty, kteří potřebují nejdříve rozkrýt, co všechno se za danou problematikou skrývá, co jim funguje a co nikoliv, potřebují si udělat obrázek o kvalitě jejich komunikace uvnitř firmy, poznat se a hlavně získat nějaké fungující nástroje k tomu, aby mohli začít dělat to, co je v rámci porad skutečně přínosné, efektivní a příjemné. To vše najdou v Evině knize. Doporučuji ji nejen začínajícím manažerům, ale i těm, kterým věci nefungují tak, jak by měly a potřebují nalézt důvod proč a hlavně způsob, jak to dělat lépe.

Dr. Magda Vašáková Loumová

Profesionální seniorní kouč supervizor

Předsedkyně stavovské rady České asociace koučů

 Jak ovládnout strach (CD)

jak ovladnout strach duzeI Vy můžete mít svůj strach pod kontrolou. CDo vydalo nakladatelství EGOsynergy.

Tato sebekoučovací audionahrávka Evy Kaňákové volně navazuje na licencovaný kurz Dr. Susan Jeffers, autorky knihy "Feel the Fear and Do It Anyway". Hlas jí propůjčila moderátorka Českého rozhlasu Ivana Šimánková. Informace o kurzech „Uvědom si svůj strach a překonej ho“ najdete v rubrice Lektorská činnost

K zakoupení zde

 

NOVINKA: MANUÁL "JAK OVLÁDNOUT STRACH"

OBSAH MANUÁLU

I. Kapitola
ÚVOD 
II. Kapitola
SEZNAM JEDNOTLIVÝCH STOP  
Vám umožní zorientovat se, kde na CD najdete konkrétní teoretické i praktické texty, kde a jaké informace a kde konkrétní cvičení.
III. Kapitola
HLAVNÍ ZÁSADY A TROCHA TEORIE PRO ÚSPĚŠNÉ NASTARTOVÁNÍ ZMĚNY
pro usnadnění opakuji přehled jednotlivých šesti hlavních zásad, které Vám pomohou, když budete chtít důsledně pracovat a změnit svůj přístup a postoj ke strachu.
IV.Kapitola
CVIČENÍ A OTÁZKY K JEDNOTLIVÝM CVIČENÍM  
cvičení 1 MOTIVACE, PROČ a vliv na VÝSLEDEK
cvičení 2 LIDÉ KOLEM VÁS
cvičení 3 ZDROJE ENERGIE
cvičení 4 SEZNAM STRACHŮ
cvičení 5 BRZDA ZMĚNY – „VÝHODA"
cvičení 6 DATABANKA ÚSPĚCHŮ - MINULÝ PŘEKONANÝ STRACH
cvičení 7 MINULÉ STRACHY - CO BY SE BÝVALO MOHLO STÁT, KDYBY...?
cvičení 8 SEZNAM SITUAČNÍCH STRACHŮ BUDOUCÍCH
cvičení 9 ZMĚNA ZPŮSOBU MYŠLENÍ – POTŘEBA ZMĚNY
cvičení 10 OČEKÁVANÝ VÝSLEDEK
cvičení 11 DATABANKA ÚSPĚCHŮ POZITIVNÍ VÝJIMKA  
cvičení 12 TO NEJDE – JÁ
cvičení 13 TO NEJDE – ONI
cvičení 14 NAUČENÁ BEZMOC
NĚCO NAVÍC: DESATERO JAK ZAČÍT

Reference CD:

Recenzi připravil mentální kouč Jan Valuch

Měli jste někdy z něčeho strach? Většina z nás ano, možná právě v současnosti nějaké obavy prožíváte. Máte v sobě ještě nějaký strach z minulosti? Divili byste, kolik jich je a jak stále ovlivňují!

Toto CD je vynikající.
Zejména pro ty, kdo si uvědomují nějaké své úzkosti, obavy. Ale nebojím se říci, že toto CD je vhodné téměř pro každého dospělého…
K tomu jsem bezpečně došel při jeho poslechu. Nikdy jsem si nemyslel, že já sám mám nějaké strachy, ale při přemýšlení nad tímto tématem jsem při poslechu zjistil, že ano. Není to nic zásadního, z pohledu jiných lidí a z pohledu svého jsem normální jedinec, ale uvědomil jsem si základní fakta, která o této problematice znám:


Téměř každý zažije v životě různé úzkosti, strachy a obavy. Pokud je dobře kompletně psychologicky nezpracuje – což se prakticky moc často nestává – zatlačí je do podvědomí, vytěsní je, uloží někde hluboko – zčásti kvůli běžné reminiscenci paměti a zčásti kvůli tomu, aby ho toto téma dále nezraňovalo. Jenže podvědomí je potvůrka – všechny věci, které v něm dřímou, nás stále ovlivňují a je to o to horší, že si to už plně vědomě neuvědomuje. Ale používáme vzorce jednání a myšlení, které jsou v podvědomí ukotveny, založeny minulými prožitky strachu, používáme stejné reakce na situace. Podvědomí vytváří základ, background vědomé mysli a stále nás v životě ovlivňuje. Lidé, kteří prožili velké strachy (např. ve válce), v pozdějším životě zjistili, že trpí depresemi, neumí se radovat, jako by je něco stále svazovalo a neví co – vědomě o ničem současném neví. V tom má prsty podvědomí, to stále působí.


V případě tohoto ,,terapeutického“ CD nemusí jít o válečné strachy, ale věřte, že i tak jich má každý dospělý dost. Zbavit se jich znamená pročistit podvědomí, duševně se osvobodit, často dosáhnout větší radosti v životě, získat vyrovnanější mysl. Těm, kdo s touto nahrávkou budou řešit nějaký opravdový konkrétní strach, určitě pomůže. A že různých strachů může být!
Například:

  • ze školy
  • ze ztráty zaměstnání, z pracovního uplatnění v budoucnu
  • z nemoci
  • ze ztráty partnera
  • z odchodu dětí z domu
  • z povýšení, ponížení
  • z kolektivu (zejména pracovního)
  • z řízení auta
  • ...a mnoho dalších...

Toto CD Vám pomůže se těchto strachů zbavit. Je koncipováno jako ,,terapeutický“ dialog – nahrávka Vás v průběhu velmi perfektním postupem vybízí k přemýšlení, ke ,,cvičení“, předkládá Vám návrhy řešení.

Rád bych upozornil na to, že tato nahrávka se zaměřuje na ty více tzv. ,,vědomé“ strachy (viz výše), jejichž charakteristikou je, že je člověk vypěstoval vědomými kroky, zejména během života. Pak existuje ještě druhá skupina strachů, obav a to fobická (z pavouků a jiných zvířat, z výšek, malého prostoru apod.) a pro tuto oblast není toto CD nejvhodnější. Ne, že by nebylo užitečné, ale nemá tak velký potenciál fobické strachy ovlivnit, vyřešit. Poznámka: zcela specifický je strach z porodu (myšleno u žen) – ten se prolíná v obou oblastech.

CD je především velmi kvalitní – z nahrávky je i bez dalších referencí znát, že autorka je velmi erudovaná a toto téma perfektně ovládá. 

Asi nemusím zdůrazňovat, že toto CD je unikátní: jde zřejmě o jedinou českou nahrávku na téma odstraňování strachu a navíc jde o jednu z nejlepších terapeutických nahrávek, které jsem kdy v češtině slyšel. Jsem velmi rád, že tato přínosná věc vznikla.

Pro objednávky nebo jiné dotazy můžete využít kontaktní formulář

Jméno a přijmení
Neplatný Vstup

Email(*)
Neplatný Vstup

Dotaz(*)
Neplatný Vstup

Antispamová kontrola(*)
Antispamová kontrola
Neplatný Vstup